Koenzym q 10 dawkowanie

Koenzym q10 to jedna z substancji, które każda istota żywa posiada w swoim organizmie i które odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie. Objawy starości takie, jak ogólne osłabienie, większa podatność na niektóre schorzenia, a do tego coraz mniej atrakcyjny wygląd są związane, m.in. właśnie ze zmniejszaniem się ilości tego koenzymu. Występujący głównie w wątrobie, jest także czasem spożywany w trakcie posilania się. Najczęściej dociera do naszego ciała w znikomej ilości, pochłaniany z surowych owoców i warzyw. Chociaż mięsa i ryby są bogate w ten koenzym, to jednak, aby został on wchłonięty do ludzkiego organizmu, należałoby spożywać je również w postaci surowej. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że jedyną opcją, jaka nam pozostaje, jest sięgnięcie po odpowiednio skompletowane suplementy diety zawierające enzym q10.

Jako, że q10 koenzym występuje zarówno w suplementach mających postać tabletek do ssania, jak i w kapsułkach do łykania, jego dawkowanie może się od siebie różnić. Najpopularniejsze, a przy okazji uważane za najefektywniejsze pastylki do ssania należy zażywać raz dziennie po posiłku, kładąc pod język i pozwalając im w pełni rozpuścić się pod wpływem naszej śliny. Natomiast tabletki z koenzymem do łykania mogą być zalecane w dawkach zależnych od ich konkretnego rodzaju. Niektóre z nich należy stosować raz dziennie, inne nawet do 3 razy w ciągu doby. Precyzyjne wskazówki zależą od producenta i ilości koenzymu zawartego w jednej kapsułce. Praktycznie wszystkie tabletki łyka się po posiłku. Chcąc dbać nie tylko o zdrowie, ale i o urodę, zażywanie suplementów warto łączyć z używaniem kosmetyków zawierających duże ilości odmładzającego koenzymu.

Pomimo tego, że wielu z nas ma nadzieję, iż zwiększone dawki suplementów pomogą nam w szybszym tempie uzyskać oczekiwany efekt, np. minimalizację zmarszczek, to jednak lepiej powstrzymać się ze zbyt pochopnym działaniem. Nadmiar koenzymu nie spowoduje przyspieszania procesów organizmu, może je natomiast destabilizować. Dlatego też powinniśmy stosować te preparaty w odpowiedniej ilości, ale za to systematycznie. Jako, że każdy środek zażywa się w inny sposób, zanim sięgniemy po jakiekolwiek suplementy, należy skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą. Jeżeli tego nie zrobimy, musimy stosować się do zaleceń podanych w ulotce. Zawsze też możemy sprawdzić, jak postąpiły inne osoby. W sieci znajdziemy informacje na temat dawkowania poszczególnych specyfików zarówno te podane przez producenta, jak i opinie samych internatów, którzy stosowali dany preparat. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce hasło „koenzym q10 dawkowanie”, a bez problemu dotrzemy na strony z treścią, która nas interesuje.