Koenzym q10 w tabletkach

Koenzym q10 to jedna z tych substancji, która przez stulecia pozostawała człowiekowi zupełnie nieznana. Dopiero w połowie XXw. odkryto, że taki enzym występuje w naszym organizmie, lokując się głównie w wątrobie. Na przestrzeni lat prowadzono dokładne badania mające na celu stwierdzenie, jakie są funkcje koenzymu. Okazało się, że bierze on czynny udział w stymulacji układu krążenia oraz systemu immunologicznego. Korzystnie wpływa na pracę mięśnia sercowego, wzmacnia naczynia krwionośne, a do tego obniża ciśnienie tętnicze. Poprawia również stan zębów i dziąseł, jednocześnie regulując florę bakteryjną w ustach. Efektem jest przyjemniejszy zapach z ust i poprawa ogólnego komfortu życia. Jako, że q10 pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, ma także poniekąd działanie przeciwnowotworowe. Jeżeli chodzi o nasze rzeczywiste odczucia, to możemy być pewni, że codzienna energia jest w pewnej mierze właśnie zasługą koenzymu. Problem tkwi w tym, że ilość tego enzymu w organizmie jest zbyt mała, więc powinniśmy stosować suplementy, jakimi są tabletki q10.

W aptekach bez problemu dostaniemy suplementy diety zawierające spore dawki koenzymu. Są one dostępne bez recepty. Do wyboru mamy z reguły tabletki do łykania oraz do ssania. Te pierwsze są znacznie bardziej komfortowe w zażywaniu, jednak zawarta w nich substancja nie ma wtedy wystarczająco dużo czasu, by móc rozpuścić się i pozytywnie wpłynąć na jamę ustną, zęby i dziąsła. Chcąc nabyć preparaty zawierające koenzym, warto najpierw dowiedzieć się, które z nich są najbardziej polecane. W tym celu można sprawdzić opinie klientów w sieci. Zarówno na stronach aptek, jak i na forach oraz w komentarzach pod artykułami powinno udać nam się dotrzeć do interesujących informacji. Najwygodniej będzie szukać ich pod hasłem „koenzym q10 tabletkilub „koenzym q10 suplementy”.

Najskuteczniejszą, a przy tym dogodną formą spożywania suplementów jest koenzym q10 do ssania. Przyjmuje on postać niewielkich tabletek o całkiem przyjemnym smaku. W trakcie ssania, substancja zawarta wewnątrz preparatu jest uwalniana i dostaje się do zębów oraz dziąseł. Rozpuszczane wraz ze śliną silnie oddziałują również na środowisko jamy ustnej, co powoduje, że pomagają w łagodzeniu ewentualnych stanów zapalnych, poprawiają oddech i chronią przez rozwojem infekcji. Co ciekawe, w przypadkach poważniejszych problemów z zębami, koenzym jest również wykorzystywany przez stomatologów w trakcie leczenia. Okazuje się, że świetnie sprawdza się on jako substancja nakładana na kieszonki zębowe przy paradontozie. Odpowiednia aplikacja pozwala minimalizować symptomy choroby i zapobiegać zbyt szybkiemu niszczeniu się zębów. Dodatkowo, umożliwia to też niwelowanie objawów bólowych.